Unod a játékok véget nem érő hentelését? Unod a geek filmek totális kiszámíthatóságát? Vagy eleged van abból, hogy a szépirodalom ugyanarról szól az ókor óta? Akkor idén olvass geek könyveket!
„A Roboraptor összeállított egy geek olvasáskihívás listát, amelyet kizárólag geek dolgokkal lehet kiváltani. Vagyis csak fantasy, sci-fi, krimi, horror és ezek kevert zsánerei vagy alműfajai játszhatnak, még akkor is, ha verseskötet a feladat, vagy olyan művek, amelyek az adott zsáner eredetéhez tartoznak, kivéve, ha máshogy kell geeknek lenni. Nem érdekes, ha a kedvenc íród Thomas Mann vagy Arthur C. Clarke, A Buddenbook ház sosem lesz helyes megoldás, ellenben a 2001. Űrodisszeia elég sok mindent ki tud váltani a listáról. A tudós (ön)életrajzát ellenben nehéz egy sci-fivel kiváltani, ilyen esetben az is elég geek, ha csak egy sima életrajzot vesz kézbe az olvasó. Azt már te döntöd el, hogy egy könyvvel több tételt is ki akarsz-e pipálni vagy szigorúan elolvasol mindenhez egyet (igen, az utóbbi keményebb és menőbb is). Az olvasáskihívás 45 tételt takar, további 5 esetben pedig lehetőséget nyújtunk egy kis betűmentes kikapcsolódásra. A listát feltesszük képként és szövegként egyaránt, így lehet nyomtatás után a bingó módszerével jelölni a teljesítetteket, de ki is lehet másolni egy word-doksiba és ott vezetni az olvasottakat. A szabályokról és az általános tudnivalókról ennyit, OLVASÁSRA FEL!”
A globalizáció optikai csalódása, hogy a világot irányító ipari és technológiai rendszerek semlegesnek, személytelennek tűnnek. A kikötői daruk vagy a légiirányító panelek nemcsak technikai infrastruktúrák, hanem kulturális kódok is, a modernitás hatalmi struktúrái, amelyekre nem csak akkor kellene figyelnünk, amikor meghibásodnak.
Hortobágyi T. Cirill főapát szerint a klímaváltozás játszhatott szerepet abban, hogy a helyiség felmelegedett, így a bogarak számára is ideálissá vált a környezet.
De nem csak Trump viselkedése érintette meg, új könyve athéni bemutatóján elárulta, előfordult, hogy sírva fakadt a görögországi gazdasági helyzet miatt.
Åsa, egy harminc év körüli fiatalember édesanyja felajánlja fiának és menyének, hogy lakjanak náluk, amíg kis lakásukat felújítják. Így kezdődik el az a rettenetes családi dráma, amelyben lépésről lépésre menthetetlenül megmérgeződik mindenki viszonya mindenkivel.
A ponyvával nincsen semmi baj,az irodalom része mint ahogyan a sci-fi is.Csak mindent a helyén,és szerényen,visszafogottabban,mert nem biztos,hogy mindenki rajong érte...
Hát a szépirodalomból épeszű és értékítéletű embernek nem lehet elege,de az ilyen és ehhez hasonló degenerált,infantilis baromságokból annál inkább...
Most már biztos,hogy a földönkívüliek átvették a Mandiner irányítását,és ők küldték ide ezeket a retardált idiótákat,akik idehányják ezeket a senkit sem érdeklő sci-fi,ufo,szarságokat...